Головна > Наша історія

Куди можна здати вживаний одяг? Хочу позбутися непотрібних речей.

Все почалося влітку 2019 року з простого бажання звільнити оселю від зайвого. Діти швидко ростуть, одяг стає замалим і збирається ціла купа якісних, але вже непотрібних речей. Хотілось передати їх у добрі руки. Та виявилось, що це не така проста задача.

Перші кроки та розчарування

Бажаючих забрати речі безкоштовно у соцмережах знайшлося достатньо – безліч запитань, переписок, фото, замірів,… проте реально ніхто не приїхав. Також були спроби передати у дитячі будинки Київської області, але там взагалі не приймали вживаний одяг – “краще грошима” – популярна відповідь.

Здаватись та викидати брендові кофтинки та джинси зовсім не хотілось. Тому вирішили шукати за межами Києва. З 262 дитячих будинків України, які ми обдзвонили лише 28 згодилися прийняти вживаний одяг, у 18 з них відправились перші коробочки з одягом та іграшками.

Це була маленька перемога. Ми зрозуміли, що треба думати в бік регіонів. Але все ще концентрувались на дитячих будинках.

Як ми стали допомагати селам

Потроху зібралась команда однодумців та виникла назва «Кенгуруш» (головна асоціація – мама з дитинчам, фокус був саме на дитячих речах).

Якийсь час ми працювали, потроху пробиваючи «захисні кордони» державних установ. Аж доки нам не почали надходити запити від простих родин з сіл. Це було дивно, адже до цього ми не тільки шукали адресатів, але інколи ще й вмовляли прийняти одяг.

Так на початку 2020 року ми вперше відправили велику машину з 1,5-2 тонами речами в одне з сіл Київської області. За простої умови: 10-20 сімей організують точку розподілу, де кожен зможе взяти собі все необхідне. Все пройшло чудово!

Кенгуруш сьогодні

Відтоді ми працюємо завдяки сарафанному радіо і прагнемо, щоб про нас дізнались якомога більше людей.

Додатково створили Громадську Організацію «Кенгуруш» і почали займатись освітніми проєктами. Речі необхідні, щоб закрити базові потреби, але найцінніше, що є у людини, – це голова на плечах 😊. Тому ми націлені активно розвивати цей напрямок.

Кожен тиждень ми відправляємо по 2-6 тони речей малозабезпеченим по всій Україні. Приймаємо будь-які речі, які придатні для повторного використання. Головна умова — все повинно бути чистим та справним.

У 2020 відкрили соціальний магазин, який став спонсором покриття усіх витрат проєкту. Це крамничка, де можна дешево і якісно одягнути усю родину, придбати іграшки та книжки.

Тепер «Кенгуруш» – це повноцінне соціальне підприємництво, тобто соціально-корисна справа, яка живе за свій власний рахунок та офіційно сплачує податки.

✅Долучайтесь і ви!